O mně

František Elfmark

František Elfmark

grafik, fotograf, kreativec

PROFESE

Zabývám se grafickým designem, tvorbou logotypů, návrhem potisku propagačních předmětů, kreativním marketingem a tvorbou internetových stránek. Kreslení a fotografii používám k doplnění energie toku mých myšlenek. Je příjemné se na chvíli zastavit a vnímat svět detailněji a prostě jinak.

VIZE

Vesmír, hvězdy, detail, linie, přímka, kruh, čistota, vzduch, příroda. To všechno jsou témata, která mě při mém tvoření zajímají, naplňují a dodávají potřebnou energii. Rád využívám veškerých geometrických tvarů, které skládám do různých náhodných kompozic. Pro svoji práci využívám software Affinity Designer a Affinity Photo od Serifu. Plně ovládám i grafický balík od Adobe (Ilustrator, Photoshop, Indesign).


Kreslím sadou tužek od Farbel-Castell 9000 Art a pery Sakura Micron. Při fotografii se zajímám hlavně o téma architektura, příroda, makro a abstrakce. Fascinuje mě cit pro detail. Fotografie zaznamenávám na fotopřístroj Fujifilm X-T2 a stařičký ZENIT 11. Hodně rád využívám i manuální stará skla M42 od výrobců Helios, Sonnar a Pentacon.